Як правити або створити стиль

Відповісти
Аватар користувача

Topic author
Vpoltave
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 709
З нами з: 16 серпня 2013 23:18
Звідки: Полтава

Як правити або створити стиль

#1

Повідомлення Vpoltave »

Це стаття для тих , кого не влаштовують стандартні стилі , хто хоче створити щось своє , але не знає з чого почати.
Я дам кілька порад , як зробити це швидше і ефективніше. А швидше і ефективніше це зробити на основі одного з стандартних стилів - prosilver або subsilver2 . Для більшості завдань цього достатньо.

Попереджаю одразу , що питання початкового рівня - що таке css і з чим його їдять - остануться за рамками .
Кому дуже треба - на htmlbook :D


У адмінки , в закладці "стилі" є можливість редагувати стилі безпосередньо з адмінки . Так от ,
Порада перша : забудьте про цю можливість . У переважній більшості випадків внесені вами зміни будуть не безпосередньо у файлах , а в копіях файлів , записаних в базу. Так що при оновленні версії , при оновленні стилю або ще в кількох подібних випадках ви просто втратите всі свої зміни , без можливості відновлення.
Тому - всі зміни тільки безпосередньо у файлах . Викачуємо по ftp , вносимо зміни і закачуємо назад.


У Олімпус html , що видається користувачеві , кешируєтся . Це зроблено для зменшення навантаження на сервер і для прискорення виведення результату . Тому , після будь-яких змін стилів потрібно очищати кеш , оновлювати компоненти стилів. Перше робиться на головній сторінці адмінки , друге на закладці стилі . Але можна зробити простіше
Порада друга: Адміністраторський розділ → Конфігурація сервера → Навантаження на сервер → перекомпілювати старі шаблони → Так.
Це дещо підвищить навантаження на сервер , але дозволить не смикати щоразу кеш . Після налагодження стилю , можна буде відключити перекомпіляцію .
 
Якщо вам треба всього лише поміняти пару картинок , це можна зробити і в стандартному стилі. Але якщо ж змін буде багато , або ви хочете поекспериментувати , то найкраще буде створити свій стиль.
 
 
Порада третя : створити свій стиль дуже просто . Завантажуєте папку prosilver (або сабсілвер , якщо будете робити на його основі) , перейменовуєте її на my_style . Заходьте всередину , знаходите чотири конфігураційних файлу , в яких прописані назви.
зараз там
 

Код: Виділити все

name = prosilver
copyright = © phpBB Group, 2007
version = 3.0.5
Міняємо на своє:
 

Код: Виділити все

name = my_style
copyright = © Супер_Я , 2009
version = 3.0.5

Зверніть увагу , що cfg файлів більше , але там потрібні тільки чотири , в яких прописані назви. Після змін закачуємо папку my_style на сервер , і в адмінці , в закладці стилі встановлюємо свій стиль.
І нехай він поки виглядає , як стандартний , це не надовго.

Порада четверта : Часто є потреба вставити куди-небудь в хедер своє меню чи ще якийсь об'ємний код . Якщо всегопара рядків , то можна вставляти безпосередньо в темплейт . Але якщо код досить об'ємний , то краще виділити його в окремий html - файл , і скористатися функцією вставки <! - INCLUDE my_menu.html ->


Порада п'ята : стилі , зроблені на основі просілвера мають дуже великий css . Для зручності , він розділений на декілька більш дрібних . Якщо передбачається вносити свої блоки , то має сенс сдеать свій css файік і підключити його до решти у файлі stylesheet.css

Код: Виділити все

@ import url ( " common.css " ) ;
@ import url ( " links.css " ) ;
@ import url ( " content.css " ) ;
@ import url ( " buttons.css " ) ;
@ import url ( " cp.css " ) ;
@ import url ( " forms.css " ) ;
@ import url ( " tweaks.css " ) ;
@ import url ( " colours.css " ) ;
@ import url ( " my_new.css " ) ;
При роботі форуму всі ці css об'єднаються в один. Головне пам'ятайте , якщо один і той же селектор блоку зустрічається в css кілька разів , то виконаються буде самий останній , самий нижній .


Порада шоста : Дуже часто задають питання , як змінити фон , шрифт , колір певного елемента . Відповідь проста - дивіться код готової сторінки , знаходите потрібний елемент , дивіться , який клас йому присвоюється і правите цей клас в css . Але можна ще простіше. Відкрийте сторінку в Фаєрфокс і запустіть плагін FireBug . Внизу відкриється два віконця - зліва побільше , з хтмл -кодом , а праворуч поменше , що показує всі селектори css , що відносяться як до виділеному блоку , так і успадковані від батьківських блоків.
Залишається поправити значення потрібного селектора в css .
bredVolvo
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 12 вересня 2014 22:31

Re: як правити або створити стиль

#2

Повідомлення bredVolvo »

Дякую за добрі поради, я ще початківець в веб-майстерності , а чі не буде порушенням прав власності при зміні автора стилю ?

Аватар користувача

Topic author
Vpoltave
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 709
З нами з: 16 серпня 2013 23:18
Звідки: Полтава

Re: як правити або створити стиль

#3

Повідомлення Vpoltave »

Якщо на стиль ліцензія вільна то можна а якщо корпоративна то ні )

Відповісти