як встановлювати моди на phpbb 3

доповнення для найкращого форумного скрипта phpBB 3. Опис , інструкції, опис помилок.
Відповісти
Аватар користувача

Topic author
Vpoltave
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 710
З нами з: 16 серпня 2013 23:18
Звідки: Полтава

як встановлювати моди на phpbb 3

#1

Повідомлення Vpoltave »

http://www.phpbbguru.net/kb/modding/how-to-install-mod/

Що таке МОД
МОД - модифікація вашої конференції phpBB , яка додає функціональність , спочатку відсутню з стандартною комплектацією phpBB (наприклад , можливість подякувати автора поста) або розширює наявний функціонал (наприклад , МОД Автогрупа - перенесення користувача з групи в групу в залежності від певних умов) , або вносить косметичні зміни до відображення конференції ( наприклад, розташування списку Підфоруми в стовпчик ) .

Як правило , МОД являє собою архівний файл, що включає в себе необхідний набір файлів. Це можуть бути файли коду php , набір файлів - шаблонів стилю , набір зображень і , звичайно ж , файл- інструкція з встановлення МОДа .

Де шукати моди
В інтернеті , звичайно. Їх досить багато на оффсайте : http://www.phpbb.com , на деяких відомих модохраніліщах : http://www.phpbbhacks.com , http://www.sourceforge.net і сайтах авторів модів. На нашій конференції в розділі МОДИ ви також зможете знайти деякі з них. Врахуйте , що гарантовану підтримку ви можете очікувати тільки по модам , скачаним з бази даних модових Оффсайт - http://www.phpbb.com/mods/db/ .

Як встановити МОД
1. Знайти актуальну версію цікавить вас МОДа . Актуальну - значить найбільш пізню за часом публікації . Обов'язково загляньте на
сайт автора МОДа для перевірки наявності новітніх (пізніших ) версій МОДа .
2. Завантажити файл -архів з модом .
3. Розархівувати файл в окрему папку. Ми рекомендуємо робити це на вашому локальному комп'ютері. Так зручніше і швидше. Після розпакування архіву ви повинні побачити папку , в якій принаймні 3 файлу:
* . XML (наприклад , install_mod.xml )
* . XSL (скоріш за все modx.prosilver.en.xsl )
файл ліцензії GPL (зазвичай license.txt )
Також ви можете виявити :
папку / root , в якій знаходяться додаткові кодові файли МОДа . Їх потрібно буде скопіювати на вашу конференцію , дотримуючись структуру вкладених паппок . Як правило , вона повторює структуру папок конференції phpBB .
папку / contrib , в якій знаходяться доповнення до моду (по суті - теж моди ), що містять код , або файли для сумісності або коректної роботи встановлюваного МОДа з іншими модами , встановленими на вашому форумі , а також файли для оновлення ( upgrade ) переходу з попередніх версій даного МОДа , якщо ви вже ставили більш ранню версію цього МОДа . Встановлювати ці моди , по-іншому їх називають адд -они ( add - ons ) , не завжди обов'язково (якщо інше не зазначено в інструкції).
Уважно прочитайте інструкцію.

Саму інструкцію з встановлення містить файл *. XML ( eXtensible Markup Language , наприклад , install_mod.xml ) , але його синтаксис , як правило , не призначений для людського читання . Однак , XSL ( eXtensible Stylesheet Language ) , допомагає зробити XML файл таким , щоб при перегляді XML -файла в браузері , він виглядав як звичайні веб -сторінки. Практично всі браузери підтримують мову XML. Тому , для того щоб прочитати файл , просто двічі клацніть мишкою на його назві і він повинен автоматично завантажитися в ваш веб -браузер.

Не забувайте , що відкривати файл ви повинні в тій же папці , в яку розархівувати МОД . Це необхідно для того , щоб XML - файл знайшов і завантажив таблицю стилів ( XSL - файл). Інакше браузер просто видасть помилку .

Після відкриття XML -файла у веб- браузері , ви повинні мати можливість бачити інструкцію з встановлення як текстову веб - сторінку , приблизно так:

Загальний вигляд інструкції

У верхньому правому куті є меню вибору мови , що дозволяє змінити мову файлу. Не соромтеся користуватися цією можливістю , вона набагато полегшить вам розуміння інструкції. Сподіваємося , що ви виберете російську мову Підморгує В даний час є більше 20 мов , доступних для використання. Типово інструкції пишуться з використанням англійської інтерфейсу . Якщо Ви змінюєте мову інтерфейсу, може бути вам буде потрібно дозволити JavaScript. Якщо Ваш браузер не підтримує цей варіант , і ви не можете змінити мову інтерфейсу MODX , спробуйте відкрити файл за допомогою інших браузерів , наприклад IE або Firefox.

Інструкція складається їх 2 основних розділів , загальна інформація про моду і фактичне керівництво : перелік того , що ви повинні зробити , щоб встановити МОД на своєму форумі phpBB .

У першому розділі ви побачите :
About this MOD - Про моду
Назва МОДа , опис , версію , оцінку складності і часу для завершення установки , а також Примітки автора. Автори іноді вважають за необхідне включити додаткову інформацію про їх модах . Це завжди корисно прочитати перед установкою.
Author - Автор
Тут ви побачите автора (ів) цього МОДА . Його / її адресу електронної пошти , особисті веб -сторінки і реальне ім'я .
Files to Edit - Файли для зміни
Список файлів , які вам доведеться редагувати . Зазначені імена файлів включають повний шлях до файлу ( ів). Таким чином , ви будете знати , де знайти конкретний файл (и) для редагування.
Included Files - Додаткові файли
Список додаткових файлів із зазначенням повного шляху , які потрібно буде скопіювати ( додати) до файлів конференції .
Additional MODX Files - Додаткові інструкції
Додаткові інструкції , наприклад , для не англійська мовних пакетів , для додаткових стилів , для оновлення версій МОДа .
Disclaimer & Other Notes - Сповіщення та Інші зауваження
Повідомлення про версії phpBB , з якою сумісний МОД , нагадування про необхідність перевірити наявність актуальної версії МОДа , а також про те , що вам необхідно зробити резервну копію ваших файлів , перш ніж робити будь-які зміни в коді phpBB . Ви повинні також створити резервні копії бази даних ( або пов'язаних таблиць) , якщо МОД вимагає змін у вашій базі даних. У разі виникнення будь-яких помилок при установці , ви можете відновити резервні файли / базу даних. Не забувайте робити це!
License & English Support - Ліцензія та Англомовна підтримка
Більшість модових зроблені під GPL ліцензією . Якщо у вас є сумніви з приводу цього , зверніться до автора . Підтримку російською мовою ви можете знайти на нашій конференції в розділі Модифікація phpBB 3.0.x
MOD History - Історія МОДа : Ви можете простежити історію розвитку МОДа , прочитавши цей розділ інструкції.

( Опис частин Інструкції наводиться з урахуванням версії MODX 1.2.3 У більш ранніх версіях їх розташування незначно відрізняється . Наприклад , у версії MODX 1.2.2 Примітки автора розташовувалися перед Історією МОДа , а відомості про Ліцензії - після Історії МОДа ) .

Другий розділ - і є сама інструкція з встановлення , що складається з послідовності дій , які необхідно виконати. Розглянемо їх.

SQL
У цій секції описуються необхідні зміни , які вам слід внести у вашу базу даних. Дії описуються як запити SQL до бази даних , які необхідно виконати при установці МОДа . Наприклад , запит на додавання поля в таблицю користувачів :
 
ALTER TABLE phpbb_users ADD user_allow_thanks_pm tinyint ( 1) UNSIGNED DEFAULT '0 ' NOT NULL ;
У запитах вказується префікс імен таблиць , прийнятий за умовчанням : phpbb_ . Якщо Ви при установці конференції вказали префікс , відмінний від використовуваного за замовчуванням , ви повинні замінити цей префікс на свій. наприклад:
 
ALTER TABLE myprefix_users ADD user_allow_thanks_pm tinyint ( 1) UNSIGNED DEFAULT '0 ' NOT NULL ;
Для виконання SQL -запитів Ви можете скористатися будь-яким менеджером роботи з БД (наприклад , phpMyAdmin ) . Як правило , цей менеджер мається на панелі управління сайту . Для виконання запиту потрібно вибрати вашу базу даних , скопіювати запит у вікно SQL менеджера і натиснути кнопку Виконати (або Пішов ) .

phpmyadmin

Часто в архіві з модом йде php -файл ( наприклад , db_update.php ) , який сам внесе необхідні зміни до БД. В інструкції , як правило , спеціально обмовляється цей момент. Зазвичай вказаний файл необхідно помістити в кореневий каталог вашого форуму (або в спеціально вказану папку ) і звернутися до нього через браузер - тобто набрати в адресному рядку браузера
http://адрес_вашей_конференции/имя_файла
При цьому часто потрібно, щоб ви були залягання на конференції в якості адміністратора.
File Copy - Копіювання файлів
У цій секції вказується повний список файлів , які необхідно скопіювати ( додати) до ваших файлів конференції . Файли вказані з повним шляхом. Як правило , в архіві МОДа ці файли поміщені в папку / root , яка відповідає кореневій папці вашого форуму. Не забувайте дотримуватися структуру вкладених папок при копіюванні файлів.
Edits - Редагування .
У цій секції послідовно вказані всі дії з редагування коду файлів вашої конференції . Врахуйте , що використовувати слід простий текстовий редактор ( яка не додає відсебеньок ) . Зі списком рекомендованих текстових редакторів можна ознайомитися тут. Крім того , важливе збереження файлів в кодуванні UTF -8 без BOM .

Тепер розглянемо команди редагування:
Open - Відкрити
Це команда пропонує вам відкрити в текстовому редакторі файл , в який необхідно внести зміни .
Find - Знайти
Це команда пропонує вам знайти вказану послідовність символів (фрагмент коду ) у відкритому для редагування файлі. Пошук слід починати з початку файлу - з першого символу першого рядка коду. Врахуйте , що для пошуку може бути вказана не вся рядок , а тільки її частину ( початок рядка , середина , закінчення рядка). У заданому для пошуку фрагменті коду важливі всі символи , в тому числі і прогалини , і символи табуляції. Якщо два або більше дій [ FIND ] слід один за іншим , то їх так і слід виконувати : кожне наступне дію з того місця у файлі , на якому ви зупинилися після виконання першого . Так іноді буває в інструкції для полегшення пошуку . Наприклад , потрібно відредагувати одну конкретну рядок , яка зустрічається у файлі кілька разів. Тоді для пошуку вказується небудь унікальний фрагмент , що знаходиться трохи вище шуканої рядка. І наступне дію [ FIND ] вкаже вам вже саме потрібний рядок .
Add after - Додати після
Ця команда пропонує вам додати зазначений фрагмент коду після знайденого . Врахуйте , що додавати потрібно саме після знайденого ( з нового рядка ) , а не в знайдену рядок коду .
Add before - Додати перед
Ця команда пропонує вам додасть зазначений фрагмент коду перед знайденої рядком коду. Врахуйте , що додавати потрібно саме перед знайденої рядком , а не в знайдену рядок.
Replace With - Замінити
Ця команда пропонує вам зазначеним фрагментом коду знайдений раніше фрагмент .
Increment - Змінити
Ця команда пропонує змінити ( збільшити або зменшити ) чисельне значення зазначених змінних у знайденому фрагменті коду.
Строкові команди:
In - line Find - Знайти
In - line Add after - Додати після
In - line Add before - Додати перед
In - line Replace With - Замінити
In - line Increment - Змінити
Ці команди аналогічні вище перерахованим , але виконувати їх потрібно з фрагментами всередині одного рядка коду.

Наприклад , результатом цієї інструкції:
 
1
2
3
4
== Find ==
        $ user - > add_lang (' bbcode ' , false , true ) ;
== Add after ==
    break ;
буде наступний код:
 
1
2
    $ user - > add_lang (' bbcode ' , false , true ) ;
break ;
А результатом такої інструкції :
 
1
2
3
4
5
6
== Find ==
        $ user - > add_lang (' bbcode ' , false , true ) ;
== In - line Find ==
true
== In - line Replace ==
false
буде наступний код:
 
1
$ user - > add_lang (' bbcode ' , false , false ) ;
DIY Instructions - Зроби сам
У цій секції наводяться заключні інструкції для установки МОДа , які , як правило , не можуть бути виконані автоматично (наприклад , установочним скриптом ) . Вам слід їх виконати , в точності дотримуючись вказівок . Це може бути вказівки на створення модуля в адміністративному розділі , очищенню кеша , оновленні набору зображень , розстановці прав доступу тощо

Ось , власне , і все! незворушний

висновок
Вибір модів.
Якщо в назві МОДа мається префікс , то вам слід бути уважними. Зазвичай використовуються такі префікси :
[ ABD ] - abandoned означає , що розробка та підтримка МОДа закинута ( припинена ) автором .
[ DEV ] - developed означає , що даний МОД знаходиться в стадії розробки. Фактично , це ще не повноцінний МОД , а тільки начерки , ідеї.
[ ALPHA ] - означає, що МОД знаходиться в початковій стадії розробки. Він вже доступний для скачування , але підтримка може не опинятися .
[ BETA ] - beta означає , що МОД знаходиться в тестовій стадії і може бути використаний досвідченими користувачами для тестування . Не рекомендується ставити на живі конференції бета -версії модових !
[ RC ] - release candidate означає , що МОД практично закінчений і чекає фінальної валідації.
[ MODDB ] - означає, що МОД пройшов валідацію і включений в базу даних модів на офіційному сайті phpBB.com
Інструкція .
Якщо ви не знайшли в інструкції по установці МОДа -якої з вище перерахованих секцій , це означає , що для даного МОДа вона не є необхідною. Наприклад , якщо немає секції SQL , то вам не потрібно вносити зміни в базу даних , якщо немає секції File copy - то немає додаткових файлів , які слід скопіювати , і т.д.
База даних.
Якщо ви відчуваєте затруденіі з виконанням SQL - запитів до бази даних (наприклад , у вас немає доступу до якого-небудь менеджерові роботи з базою даних) , то ви можете спробувати самостійно згенерувати інсталяційний файл, який виконає необхідні зміни в базі даних. Для цього можна скористатися генератором , який можна знайти , наприклад , тут - http://phpbbtools.ru/db_update_gen.php Вставте SQL - запити з інструкції у вікно генератора ( якщо запитів декілька, то вставте їх все , розташувавши кожен запит з нового рядка ) , натисніть Згенерувати і скачайте получившейся файл. Цей файл вам слід помістити в кореневу папку вашої конференції (туди , де знаходиться файл config.php ) і запустити через браузер ( набрати в адресному рядку http://адрес_вашей_конференции/имя_файла ) . Після виконання файлу його слід видалити! В інтернеті є кілька подібних генераторів , не забувайте тільки , що генератори для phpBB2 і phpBB3 відрізняються , будьте уважні.
Редагування .
Ми рекомендуємо завантажувати файли з сервера , редагувати їх на вашому локальному комп'ютері і закачувати назад. Редагування через FTP -клієнта дуже часто служить додатковим джерелом помилок і до того ж використовує більше трафіку.
У процесі редагування файлів коду ви послідовно виконуєте різні дії . Врахуйте , що інструкція написана таким чином , що всі дії в ній розташовуються послідовно - від початку файлу до його кінця . Тобто кожну наступну команду ( наприклад , FIND ) слід виконувати з того місця в редакторі , де ви опинилися після виконання попередньої команди.
Стилі .
Інструкції пишуться на стандартні стилі ( prosilver для phpBB3 ) . Як правило , в папці / contrib є додаткова інструкція для стилю subsilver2 . Тому , якщо ви використовуєте інші стилі , то слід відредагувати і відповідні файли даних стилів , орієнтуючись за інструкціями і здоровому глузду . Це не дуже складно , так як більшість стилів засновано або на prosilver , або на subsilver2 .
Мови .
Теж саме відноситься і до мовних файлів ( lang - файлів ) . Інструкції , як правило , написані для англійської мови , отже вам буде потрібно редагування аналогічних файлів використовуваного вами мови ( швидше за все , російської) . Необхідні інструкції ви швидше за все зможете знайти в розділі Локалізація модових на нашій конференції .
AutoMOD
Це теж МОД , призначений для швидкого встановлення інших модів на вашу конференцію. Він може досить значно полегшити вам життя , особливо , якщо ви не дуже хочете вникати в тонкощі редагування вихідного коду. Знайти його можна тут - phpbb.com / mods / automod / В даний час AutoMOD вміє самостійно змінювати код файлів , роблячи резервні копії для скасування , підказувати вам про виявилосяневідповідність . Слід зауважити , що всі моди , що пройшли офіційну валідацію на сайті phpBB , написані з урахуванням можливості встановлення за допомогою AutoMOD .
І найголовніше.
І не забувайте , що перед початком установки МОДа необхідно зробити резервну копію ваших файлів , перш ніж робити будь-які зміни в коді phpBB . Ви повинні також створити резервні копії бази даних ( або пов'язаних таблиць) , якщо МОД вимагає змін у вашій базі даних!Відповісти