Київськоий залізничний вокзалу в Полтаві

Довідкова вокзалів, автостанцій, розклад руху, телефон довідкової
Відповісти
Аватар користувача

Topic author
Vpoltave
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 708
З нами з: 16 серпня 2013 23:18
Звідки: Полтава

Київськоий залізничний вокзалу в Полтаві

#1

Повідомлення Vpoltave »

Київськоий залізничний вокзалу в Полтаві
Київськоий залізничний вокзалу в Полтаві
Без названия (1).jpg (9.07 Кіб) Переглянуто 475 разів
Адреса: Кондратенко, 7
Телефон: (0532) 514501
Сайт: http://uz.gov.ua
Товарна каса: (0532) 514211
Сервісна каса: (0532) 514345
Довідкова: 259 з мобільного платно
розклад руху
Історія Київського залізничного вокзалу в Полтаві
Залізнична станція Полтава-Київська (укр. Полтава Київська) - станція Південної залізниці та пасажирський вокзал на лінії Полтава - Київ, за 334 км від ст. Київ-Пас., За 18 км від ст. Полтава-Південна, находтся в Київському районі міста Полтава.
У 90-х рр.. 19 в. почалося будівництво лінії Київ - Полтава - Лозова приватної Московсько-Києво-Воронезької залізниці. Вокзал і станція цієї дороги в Полтаві остаточно здані в експлуатацію в 1901 році. У цьому ж році почався регулярний рух поїздів по лінії Київ - Полтава, в 1903 році - по лінії Полтава - Лозова.
Після революції станція, що отримала назву Полтава-Київська, і вся лінія до ст. Дарниця відійшли до Південній залізниці з центром у Харкові. У 1933 р. ділянка Ромодан - Гребінка - Дарниця загальною довжиною 206,27 км відійшов до Південно-Західної залізниці (Київ). Ділянка Ромодан - Гребінка незабаром був повернутий до складу Південної залізниці. Станція Полтава-Київська при цьому, як і вся лінія Полтава - Ромодан, перебувала у складі Південної залізниці.
Під час Великої Вітчизняної війни, по лінії, на якій знаходиться станція, велося наступ фашистської армії. 23 вересня 1943 Полтава була звільнена і почався новий етап в історії станції. У повоєнний час станція і вокзал були повністю відновлені. Нова будівля пасажирського вокзалу було споруджено в 1965 році архітектором Зінаїдою Котляровій. До вокзалу була проведена перша тролейбусна лінія № 1 (існуюча і понині), яка зв'язала обидва міських вокзалу.
З часом станція стала однією з найбільших товарних станцій України. Біля станції побудовані турбомеханічний, маслоекстракційний заводи, хлібозавод, м'ясокомбінат та інші. До заводам прокладені під'їзні шляхи. У цей момент поруч зі станцією також функціонує великий кондитерський завод. На станції базується Полтавська механізована дистанція вантажно-розвантажувальних робіт (МЧ-4).
У 2002 році закінчилася електрифікація лінії Сагайдак - Полтава-Київська, проведено реконструкцію вокзального комплексу, привокзальної площі. 11 липня того ж року станція урочисто зустріла перший український швидкісний поїзд - «Столичний експрес» № 161/162 сполученням Харків - Київ. Таким чином, Полтава стала другим містом на Україні, який прийняв швидкісний експрес. З 2002 року швидкісний потяг став ходити щодня. У листопаді 2002 року розпочався рух другого «Столичного експреса» № 163/164 сполученням Харків - Київ.
Для обслуговування пристроїв контактної мережі, ліній автоблокування і поздовжнього електропостачання в 2002 році на станції був створений Полтавський район контактної мережі (ЕЧК-9), що є структурним підрозділом Полтавської дистанції електропостачання (ЕЧ-4). Очолив ЕЧК-9 Почесний залізничник С. С. Пісецький. У 2002 році колектив станції Полтава-Київська став переможцем галузевого змагання серед товарних станцій на мережі залізниць України.
У травні 2003 р. до Полтави прийшов електропоїзд: почалося щоденне курсування електропоїздів ЕР9М депо Гребінка за маршрутом Гребінка - Полтава-Київська. У березні 2006 року на ст. Полтава-Київська відбулося урочисте відкриття руху прискореного поїзда № 179/180 «Лтава» за маршрутом Полтава - Київ. У травні 2007 р. почався рух електропоїздів від Полтави-Київської до станцій Вакуленці та Коломак.
новини української залізниці
Востаннє редагувалось 05 квітня 2017 16:56 користувачем Vpoltave, всього редагувалось 1 раз.
Причина: + Фото
Полтавский
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 15 жовтня 2013 00:46

Re: Київськоий залізничний вокзалу в Полтаві

#2

Повідомлення Полтавский »

Влітку побудували пандус , біля цв. В самому вокзалі нічого не змінилося, перепочити можна тільки з гроші, все тільки за гроші ))

Відповісти