дитина ховається

Безкоштовна консультація дитячого психолога -
запитуй, читай , відповідай, коментуй.
Відповісти
Аватар користувача

Topic author
MarchWIN
Користувач
Користувач
Повідомлень: 16
З нами з: 24 серпня 2013 10:31

дитина ховається

#1

Повідомлення MarchWIN »

дитина ховається. воліє лежати під ковдрою з головою, сидіти в шафі або в який-небудь непримітною дірці ... що це? вік? так виражається загальне фізичне нездужання? або це проблема?

Відповідь:
Залежно від ситуації, це може бути просто гра, вік, нездужання або проблема. Як правило, діти ховаються, коли хочуть звернути на себе увагу, або коли надмірно емоційно перенасичені.
Якщо в житті дитини нещодавно відбулася подія, яка дуже його вразило, змінило його життя, поміняло звичний розпорядок, то це спосіб переживання і реагування на ситуацію. І щоб це не переросло в "проблему", дитини не варто залишати наодинці з переживаннями. У будь-якому випадку, потрібно викроїти півгодини на день, які Ви можете присвятити даної дитини і тільки йому, не відволікаючись ні на що інше. І посидіти з дитиною, обговорити, що він переживає, що відбувається навколо і хто в сім'ї як на це реагує. Будь-яка правдива інформація затвердить дитини в думці, що він як і раніше улюблений і важливий член сім'ї, що його присутність дуже важливо для всіх, що його як і раніше люблять.
Якщо залишити ситуацію без уваги, відкласти на потім, то це це може мати деякі негативні наслідки (про це краще детально поговорити на індивідуальній консультації).



Відповісти