Налаштування прав доступу

Відповісти
Аватар користувача

Topic author
Vpoltave
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 708
З нами з: 16 серпня 2013 23:18
Звідки: Полтава

Налаштування прав доступу

#1

Повідомлення Vpoltave »

Типи прав доступу
Права доступу для phpBB надзвичайно деталізовані і згруповані в чотири основні розділи:

1 . Права користувачів і груп (глобальні ) - наприклад , заборона на зміну аватар .

2 . Права адміністраторів (глобальні ) - наприклад , дозвіл на керування форумами .

3 . Права модераторів (глобальні або локальні ) - наприклад , дозвіл на закриття тих чи блокування користувачів (тільки глобально ) .

4 . Права доступу до форумів (локальні ) - наприклад , дозвіл бачити форуми або розміщення повідомлень у темах.

5 . Кожен тип прав доступу складається з різного набору дозволів і може застосовуватися локально або глобально . Глобальний тип прав застосовується до всієї конференції в цілому. Наприклад , якщо ви хочете заборонити будь-кому з користувачів відправляти особисті повідомлення , то ви повинні зробити це з глобальними правами користувача. Адміністраторські права теж глобальні .
Настройка прав доступу
Настройка прав доступу
prava_dostupu_phpbb.png (7.04 Кіб) Переглянуто 635 разів
Глобальні та локальні права доступу

З іншого боку локальні права доступу відносяться тільки до конкретних формами . Наприклад , якщо ви кому-небудь з користувачів забороняєте розміщувати повідомлення в одному з форумів , то це не буде впливати на іншу частину конференції . Користувач все ще буде мати можливість розміщувати повідомлення в інших форумах , в яких він має локальне право на розміщення повідомлень.

Ви можете призначати модераторів глобально або локально . Якщо ви достатньою мірою довіряєте певним користувачам конференції , то ви можете призначити їх глобальними модераторами ( супермодераторів ) . Вони можуть модерувати всі форуми (до яких вони мають доступ ) з правами , які ви їм призначите . У порівнянні з супермодераторів локальні модератори здатні модерувати тільки ті форуми , які ви оберете для них. Також вони можуть мати різні модераторские права в інших форумах. Наприклад , вони можуть видаляти теми в одному форумі , але не можуть цього робити в інших . Супермодератори мають одні і ті ж права у всіх форумах .

Налаштування прав доступу до форумів
Для установки прав доступу для нового форуму ми потребуємо локальних правах доступу. Спочатку ви повинні вирішити , як ви хочете встановити права . Якщо ви хочете встановити їх для окремої групи або користувача , то ви повинні використовувати «Доступ груп до форумів » або « Доступ користувачів до форумів ». Вони дозволяють вибрати одного користувача або групу , а потім вибрати форуми , для яких ви хочете встановити права доступу.

Для даного керівництва по швидкому старту ми розглянемо приклад налаштування прав доступу до форумів . Замість вибору користувача або групи ви вибираєте форуми , які хочете змінити. Ви можете вибирати форуми по одному у верхньому списку , або окремий форум з подфоруму в нижньому випадаючому списку . Натискання кнопки « Відправити» перенесе вас на наступну сторінку.
налаштування груп
налаштування груп
Вибір користувачів або груп для установки доступу до форумів

Сторінка «Доступ до форумів » відобразить два стовпці : один для вибору користувачів , інший - для вибору груп . Верхні списки обох стовпців позначені як «Управління користувачами » та «Управління групами » і показують користувачів і групи , які мають певні права , принаймні , в одному з вибраних форумів. Ви можете вибрати їх і змінити їх права доступу , натиснувши кнопку « Змінити права» , або видалити наявні права , натиснувши кнопку "Видалити права» , що призведе до видалення всіх існуючих прав , і, отже , до нездатності бачити форум і мати до нього який - або доступ (якщо вони не мають доступ до нього через іншу групу) . Нижні списки дозволяють додавати нових користувачів та групи , які в даний час не мають прав доступу до вибраних формами .

Для додавання прав групі виберіть одну або більше груп у вікні « Додати групи» (це працює аналогічно з користувачами , але якщо ви хочете додати нових користувачів , то ви повинні ввести їх імена вручну в списку « Додати користувачів» або використовувати функцію "Знайти учасника" ) . Натискання кнопки « Додати права» перенесе вас на наступну сторінку налаштування прав . Кожен обраний вами форум перерахований з вибраними групами або користувачами для зміни прав доступу для них.

Є два методи призначення прав доступу: ви можете встановити їх вручну , або використовувати передвстановлені шаблони прав доступу для більш простого , але менш точного призначення прав . Ви можете перемикатися між методами в будь-який час . Ви можете пропустити ручне налаштування прав і перейти безпосередньо до розділу « Шаблони прав доступу » , якщо горите бажанням якомога швидше налаштувати права для різних груп і користувачів. Але пам'ятайте , що шаблони прав доступу надають лише невелику частину з того , що може запропонувати система налаштування прав доступу , і ми вважаємо , що для того , щоб бути хорошим адміністратором конференції , ви повинні повністю розуміти систему призначення прав доступу.

Обидва методи відрізняються тільки способом установки. Обидва використовують один інтерфейс.

Ручна настройка прав доступу
Це найбільш важливий аспект налаштування прав доступу. Ви повинні зрозуміти його , щоб правильно працювати з ним. Є три значення , яке може мати право доступу:

Значення Так дозволяє право , якщо воно не перезаписується де-небудь в іншому місці значенням Ніколи .

На Ні забороняє право , якщо воно не перезаписується де-небудь в іншому місці значенням Так.

Значення Ніколи повністю забороняє право для користувача. Воно не може бути перезаписано значенням Так.

Ці три значення дуже важливі , оскільки користувач може мати кілька прав для однієї і той же опції через різні групи. Якщо користувач є членом групи « Зареєстровані користувачі» і членом спеціальної групи « Досвідчені користувачі» , яку ви створили для ваших найбільш досвідчених учасників , то користувач може мати різні права доступу до форумів , налаштовані в кожній групі. У нашому прикладі ми хочемо створити форум « Старі добрі часи» , доступний тільки групі « Досвідчені користувачі» , але недоступний для всіх членів групи « Зареєстровані користувачі» . Опцію « Може бачити форум» ви , звичайно ж , встановіть в положення Так для групи « Досвідчені користувачі» . Але не встановлюйте опцію в значення Ніколи для членів групи « Зареєстровані користувачі» . Якщо ви зробите це , « Досвідчені користувачі» не бачитимуть форум , оскільки значення Ніколи перезапише всі наявні у них значення Так. Краще залиште опцію зі значенням Ні. Це значення слабкіше значення Ніколи , тому значення Так зможе його перезаписати .
правила форуму
правила форуму
Ручна настройка прав доступу
Шаблони прав доступу
phpBB3 поставляється з декількома шаблонами прав доступу , які пропонують широке розмаїття параметрів для установки прав доступу. Замість того щоб вручну перемикати кожен перемикач , ви можете просто вибрати потрібний вам шаблон прав доступу. Кожен шаблон має докладний опис . Виберіть потрібний шаблон і затвердьте зміни натисненням кнопки "Застосувати права » або « Застосувати всі права » , коли будете задоволені результатом .
prava dostupu
prava dostupu
Налаштування прав доступу за допомогою шаблонів

Шаблони прав доступу - це не тільки простий і швидкий спосіб установки прав доступу. Вони також є потужним інструментом досвідчених адміністраторів для керування правами на великих конференціях . Ви можете створювати власні шаблони прав доступу і змінювати існуючі під ваші потреби . Шаблони є динамічними , тому, при зміні будь-якого шаблону , права всіх користувачів і груп , на які призначено даний шаблон , будуть автоматично оновлені .

Призначення модераторів форумів
Загальний випадок використання прав і шаблонів - модерація форумів. Призначення користувачів модераторами форумів в phpBB дуже просте заняття .

Як ви вже напевно здогадалися , модерація форумів є локальною установкою , тому групу налаштувань під назвою « Модератори форумів » ви можете знайти в розділі « Локальні права доступу ». Перш за все, необхідно вибрати форум ( або кілька форумів ) , для яких ви хочете призначити нових модераторів. Ця сторінка розділена на дві області . У першій області ви можете вибрати кілька форумів ( множинний вибір здійснюється утриманням клавіші Ctrl з натисканням лівою кнопкою миші по потрібних об'єктів , або Cmd (під MacOS X ) . Налаштування модератора, які ви задасте на наступній сторінці , будуть застосовані тільки до цих форумів . Друга область дозволяє вибрати тільки один форум , але всі наступні налаштування будуть застосовані не тільки до вибраного форуму, але також і до його подфоруму .

Після вибору форумів і натиснення кнопки «Надіслати » ви будете віталися сторінкою , з якою ймовірно вже знайомі - ця сторінка обговорювалася трохи вище , коли ми розповідали про налаштування прав доступу до форумів . Тут ви можете вибрати користувачів або групи користувачів, яким хочете надати модераторские права до вибраних формами . Для продовження виберіть користувачів або групи і натисніть кнопку «Додати права».

На наступній сторінці ви зможете вибрати , які саме права модератора повинні отримати вибрані користувачі або групи. Перш за все, є деякі передвстановлені шаблони , з яких ви можете вибрати:

Стандартний модератор
Стандартний модератор може схвалювати або відхиляти відкладені повідомлення , редагувати і видаляти повідомлення , видаляти або закривати скарги , але не має доступу до зміни учасника повідомлень. Даний тип модераторів також може виносити попередження і переглядати подробиці про повідомлення .

простий модератор
Простий модератор може редагувати повідомлення, закривати і видаляти скарги і переглядати подробиці про повідомлення .

Премодератор
Премодератор може здійснювати тільки відкладену модерацію , таку , як схвалення або відхилення повідомлень , а також редагування повідомлень .

Супермодератор
Супермодератор може використовувати всі модераторские можливості , включаючи блокування користувачів .
права груп
права груп
Установка модераторами форуму

По завершенні налаштування просто натисніть кнопку « Застосувати всі права ».

Установка глобальних прав доступу
Локальні права доступу є занадто локальними для вас? Добре , phpBB3 може ще дещо запропонувати вам . Це - глобальні права доступу:

1 . права користувачів

2 . права груп

3 . адміністратори

4 . Супермодератори

У розділах « Права користувачів » і «Права груп » ви можете дозволяти або забороняти можливості типу вкладень , підписів і аватар для конкретних користувачів і груп користувачів. Зверніть увагу на те , що деякі з цих налаштувань мають значення , тільки якщо включена відповідна функція на сторінці «Функції конференції » (для отримання додаткових відомостей дивіться розділ , «Функції конференції »).

У розділі « Адміністратори » ви можете надати користувачам або групам адміністраторські привілеї , типу можливості керувати форумами , або змінювати права користувачів . Для отримання більш докладних відомостей читайте статтю , "Розширені права доступу ».

Розділ « Супермодератори » пропонує ті ж налаштування , описані трохи вище в розділі , « Призначення модераторів форумів » , але застосовуються до всіх форумах вашого форуму.Відповісти