історія і правила американського футболу

історія спорту, регбі, футболу, тенісу, про всі види спорту
Відповісти
Аватар користувача

Topic author
Vpoltave
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 708
З нами з: 16 серпня 2013 23:18
Звідки: Полтава

історія і правила американського футболу

#1

Повідомлення Vpoltave »

Редакція продовжує серію матеріалів про контактні видах спорту. У новій статті - історія виникнення , команди і правила найпопулярнішої гри по той бік океану - американського футболу.
фото американського футболу
фото американського футболу
 

Історія американського футболу
Історія розвитку американського футболу як самостійного виду спорту почалася з звичайної гри , проведеної в невеликому англійському містечку Регбі. Увага громадськості до шкільного дербі , який пройшов в початку 1823 року народження, привернув учасник однієї з команд , Вільям Еббот Елліс. Юний джентльмен , всупереч всім існуючим правилам , скоїв історичну пробіжку до воріт суперника з м'ячем у руках. Цей вчинок забезпечив Еллісу світову славу і став першим поштовхом до розвитку відразу декількох видів спорту.

Офіційною ж датою народження американського футболу прийнято вважати 6 листопада 1869. У той день команди двох університетів - Рутгерського і Прінстонського - так і не домовившись , у що саме вони зібралися грати , провели знаменний матч по дивним правилами , що нагадував одночасно і європейський сокер і регбі. Наступний десяток років крива популярності нового спорту йшла тільки вгору , проте правила проведення матчів залишалися дуже розмитими .

У першу чергу це було обумовлено лише звичками і характерними особливостями беруть участь команд . До спільного знаменника розмиті правила футболу привів Уолтер Кемп , тим самим забезпечивши собі гучний титул "батька американського футболу». Нові стандарти дозволяли пас вперед , з'явилася нейтральна зона , також були чітко обумовлені розміри поля . Нововведення Уолтера Кемпа дещо знизили напруження гри , але велика кількість жорстких силових прийомів , таких як захоплення противника в районі колін , все одно залишали за американським футболом славу « смертельно небезпечного спорту». Першу смугу вийшла в 1905 році «Чикаго Трібюн » прикрашав шикарний заголовок : «18 футболістів загинули і 159 серйозно поранені ». Втрутитися тоді вирішив сам президент Теодор Рузвельт , який заявив : « Або футболісти змінять правила , або ми заборонимо футбол взагалі. Жорстокість і нечесна гра повинні бути карані . Змініть гру або відмовтеся від неї ».

Громадське і політичний вплив послужило каталізатором до наступного зміни правил. Високі штрафи за нарочито грубу гру зробили таку тактику просто невигідною для команди. Крім того , нові умови дещо змістили акцент американського футболу з чистої сили на швидкість. Цьому ж сприяло і зниження кількості активних гравців у команді з 15 до 11 осіб. Приблизно в той же час з'явилася перша захисна форма - бриджі з щитками .

До спільного знаменника розмиті правила футболу привів Уолтер Кемп , тим самим забезпечивши собі гучний титул "батька американського футболу».
    
Форма мяча
Форма мяча
Форма мяча
forma_bol.jpg (33.9 Кіб) Переглянуто 1991 раз
Рівень захисного спорядження , застосовуваного гравцями в американський футбол надзвичайно високий. Приблизно таку ж захист використовують і хокеїсти : шолом , черевики , каркас , рукавички , наколінники і захист для стегон. Крім цих обов'язкових елементів , багато футболістів застосовують додаткове спорядження - захист для шиї , нирок , ребер і куприка . Найважливіший елемент захисної форми - шолом , що складається з зовнішньої шкаралупи , спіненої підкладки , капи і маски , що охороняє від травм обличчя і нижню щелепу.

Ці стандарти захисного спорядження з'явилися не одразу: першими з'явилися бриджі з щитками , потім футбольні асоціації рекомендували гравцям використовувати шкіряний шолом. Останній став обов'язковим елементом форми тільки в 1939 році, тобто майже через півстоліття виникнення самої гри. Незважаючи на такий високий рівень захисту гравця , американський футбол все ще залишається одним з найнебезпечніших і агресивних спортивних змагань. Знаменитий стендап - комік Боб Хоуп якось висловився з цього приводу так : « Професійний американський футбол - це як ядерна війна. Тут немає переможців , а є тільки вижили ».

Разом зі стандартами форми змінювався і м'яч для американського футболу . Перші команди використовували м'яч звичайної круглої форми. Його було важко утримувати та складно правильно кинути . Більш підходящим виявився снаряд для гри в регбі , однак своєрідні правила американського футболу швидко перетворили і його. М'яч зменшився в розмірах , втратив у вазі , зате придбав більш витягнуті кінці і характерну шнурівку . Змінився сам матеріал спортивного снаряда : композитну гуму і бавовна змінила шкіра. У 1924 році NFL ввела єдиний , актуальний досі стандарт м'яча для американського футболу : довжина кола від кінця до кінця 72,4 сантиметри, ширина окружності 34 сантиметри і вагу 397-425 грамів. Остаточна трансформація закінчилася тільки через два роки : білу , з чорною смугою забарвлення м'яча замінив коричневий колір шкіри і біла смуга.

Основні елементи захисту
елементи захисту
елементи захисту

Команди і поле
Гра проходить на полі стандартних розмірів - 120 х 53 1/3 ярдів , або 110 х 49 метрів. Незважаючи на більш звичні нам метри , оперувати краще ярдами , так як вся майданчик розбита на пятіярдовие відрізки . Що ділять поле поперечні лінії відзначають відстань, яку залишилося пробігти до тачдауна . На кожному кінці поля на межі поля розташовані ворота у вигляді двох високих штанг з поперечиною між ними. Голи забиваються над поперечиною між штангами . Команди діляться на варту в захисті і нападаючу . Нападаюча - та, що починає розіграш , володіючи м'ячем . Захищається , відповідно, м'яча не має і всіма силами намагається це виправити. До складу атакуючої команди входять лайнмени , квотербек , беки і ресивери. В обороні стоять захисні енди , захисні Такла , лайнбекер , захисні беки і відкритий сейфті . Останній найчастіше залишається останньою надією зупинити прорив , тому сейфті стає найшвидший гравець.
поле для гри в американський футбол
поле для гри в американський футбол
pole.png (222.39 Кіб) Переглянуто 1991 раз
Крім цього , існують і так звані спеціальні команди. Ці хлопці входять у гру при вибиванні м'яча ногами. Гравці спецкоманд не тренується окремо , найчастіше позиції займають запасні . У кожного з них також своє амплуа: розрізняють кикера , холдера , пантера , що повертає і далекого снеппера . Взагалі , американський футбол , крім іншого , славен традицією розділяти працю. Буквально кожен гравець займається тільки своєю справою і чітко розуміє поставлені перед ним завдання.

І атакуюча і обороняється команда має строгий набір приписів до початку гри. Перші повинні мати сімох гравців на лінії розіграшу , другі можуть групуватися як завгодно , але тільки не заходячи за цю лінію. Ніхто з нападників не може рушити в момент розіграшу м'яча . Лише один гравець має право переміщатися уздовж лінії . Приймати м'яч можуть двоє замикаючих лінію нападу і все , що входять у другий ешелон .

Защищающимся при розіграші заборонено атакувати залишився без м'яча пасующего . Заборонено вистачати гравців за маску шолома і повертати ( що дуже зручно , завдяки пристрою шолома) . Ті, що стоять в обороні також не можуть перетнути лінію нападу під час розіграшу .

Основна мета гри полягає в тому , щоб різними способами довести м'яч до кінцевої зони противника. В американському футболі дозволені практично всі дії з м'ячем : його можна кидати , передавати партнеру і просто нести в руках. Бали нараховуються за успішний пас в очкову (вона ж кінцева ) зону , винос туди ж м'яча в руках чи успішний гол . При останньому снаряд повинен пролетіти крізь штангу воріт і над поперечиною. Перемога визначається за очками. Вся гра триває 60 хвилин і розділена на чотири 15 -хвилинних періоду - чверті.
схема гри в американський футбол
схема гри в американський футбол
  
1,2 STRONG SAFETY І FREE SAFETY
Останні гравці захисту . Допомагають корнербек закривати ресиверів.

3,7 CORNERBACK
Два гравці , що прикривають ресиверів. У їх завдання входить відбити або перехопити м'яч.

4,5,6 LINEBACKER
Три гравці , які стоять позаду захисту . Атакують квотербека і гравців біжать з м'ячем.

8,11 DEFENSE END
Два гравці , які стоять по краях. Намагаються зупинити пасующего і гравців , що проносять м'яч по краях.

9,10 DEFENSE TACKLE
Два гравці , що знаходяться між ендами . Атакують квотребека і захищають команду від проривів з м'ячем посередині.

12,19 RECEIVER
Два приймаючих гравця. Головне завдання - отримання м'яча від квотербека .

 
13,17 OFFENSE GUARD
Два атакуючих гравця , що знаходяться по обидві сторони від центру.

14,16 OFFENSE TACKLE
Два атакуючих гравця , що знаходяться по обидва боки від гардів .

15 CENTER
Гравець на лінії , що скидає м'яч квотербеку на початку кожного розіграшу .

18 TIGHT END
Гравець, що стоїть збірку від Такла . Може блокувати і приймати м'яч , залежно від розіграшу .

20,22 RUNNINGBACK
Два гравці , що знаходяться позаду лінії нападу . Повинні проносити м'яч , блокувати і ловити короткі передачі .

21 квотербек
Головний гравець лінії нападу , знаходиться за центром і приймає м'яч на початку розіграшу . Віддає паси і просуває м'яч вперед


На даний момент американський футбол знаходиться в Книзі рекордів Гіннесса як командна гра
з найзаплутанішими правилами .

 
ліги
До початку XX століття американський футбол став користуватися масової популярністю. Спорт обзавівся своїми героями і постійними глядачами. Що ще важливіше , американський футбол нарешті вийшов за межі університетських полів. Очевидною стала необхідність команд в загальному контролі і профспілці. Вільну нішу зайняла створена в 1920 році Американська професійна футбольна асоціація , незабаром перейменована в Національну футбольну лігу . Диктат NFL тривав без малого 40 років , поки мільйонер Ламар Хант не оголосив про створення Американської футбольної ліги .

Наступні десять років пройшли під егідою запеклої боротьби за команди і вплив. Дві організації функціонували паралельно аж до 1970 року, коли NFL поглинула суперника , і тепер колишні клуби NFL грають в Національній футбольній конференції ( NFC ) , а колишні клуби AFL - в Американської футбольної конференції (AFC ) . Переможці двох турнірів зустрічаються в грі за Суперкубок , яка є головною подією американського спорту , а сама NFL перетворилася на найпопулярнішу спортивну лігу країни.

 У 1985 році співпали дати проведення офіційного фіналу з американського футболу та інавгурації президента Сполучених Штатів Америки. Перенесли , як не дивно , саме інавгурацію .

  

3 відомі команди
 
Pittsburgh Steelers легендарна команда
Pittsburgh Steelers легендарна команда
pittsburgh_steelers.jpg (11.78 Кіб) Переглянуто 1991 раз
Pittsburgh Steelers
Pittsburgh

Досягнення: Команда вісім разів брала участь у розіграші Супербоула , в шести з них ставши переможцем. Крім того , команда була учасником 13-ти фінальних конференцій.

Клуб був заснований в 1933 році під початковою назвою « Піттсбурзького пірати» . Сім років по тому він отримав нове ім'я - « Піттсбурзького сталевари » , під яким мляво грав наступний десяток- другий років , примудрившись не взяти жодного титулу . Прихований потенціал « Сталеварів » зумів розбудити знаменитий Чак Нол , що прийшов на пост тренера в 1969 році. Під його блискучим керівництвом смуга невдач Pittsburgh Steelers канула в небуття , а сам клуб увійшов в історію американського футболу , провівши одну з найуспішніших безпрограшних серій в історії спорту.

 
Miami Dolphins
Miami Dolphins
miami_dolphins.jpg (13.25 Кіб) Переглянуто 1991 раз
Miami Dolphins
Miami

Досягнення: Перша в історії американського футболу команда , що зуміла перемогти в трьох Супербоулі поспіль .

Жодної поразки за весь сезон 1972 забезпечив « Дельфінам » почесне місце в пантеоні легендарних імен американського футболу : за всю історію NFL ще не було (і немає до цих пір ) подібного прецеденту . Під керівництвом тренера Дона Шула Miami Dolphins провели 26 сезонів , з яких всього лише два закінчилися з негативним співвідношенням перемог і поразок. Самому Дону належить ще один рекорд: його кар'єра закінчилася після 36 сезонів і 347 перемог .

 
Washington Redskins
Washington Redskins
washington_redskins.jpg (14.26 Кіб) Переглянуто 1991 раз
Washington Redskins
Washington

Досягнення: П'ятикратний чемпіон NFL.
  
Три Супербоула і 13 успішних ігор в плей-оф принесли Washington Redskins неофіційний статус однієї з кращих команд в історії NFL. У 2010 році команда увійшла до п'ятірки найдорожчих спортивних клубів світу за версією « Форбс» , розділивши п'єдестал з англійським « Манчестер Юнайтед» і «Даллас Ковбойс ».

6 фільмів про футбол
 
У променях слави
У променях слави
u_promenyax_slavi.jpg (16.72 Кіб) Переглянуто 1991 раз
У променях слави
2004

Літопис нелегкого шляху до чемпіонства шкільної команди Permian Panthers .
 
ми  команда
ми команда
my_komanda.jpg (14.86 Кіб) Переглянуто 1991 раз
Ми - команда
2006

Історія тренера Джека Ленджіела , що піднімає з колін університетську команду , після того як всі її гравці загинули в авіакатастрофі.

 
подолання
подолання
preodolenie.jpg (18.73 Кіб) Переглянуто 1991 раз
подолання
2006

Картина розповідає про просте американському барменів, якому пощастило стати гравцем професійної команди
Philadelphia Eagles .
Експрес
Експрес
expres.jpg (18.44 Кіб) Переглянуто 1991 раз
Експрес
2008

Фільм цілком присвячений Ерні Девісу , першого темношкірого футболістові , який став чемпіоном університету.
 
життя Брайана
життя Брайана
live_brayana.jpg (16.19 Кіб) Переглянуто 1991 раз
життя Брайана
2001

Хроніка життя двох друзів , які виступають за одну команду з футболу.
 
невидима сторона
невидима сторона
nevidimaya_storona.jpg (16.25 Кіб) Переглянуто 1991 раз
невидима сторона
2009

 Байопік про футболіста Майкла Оре , гравцеві команди « Балтімор Райвенс ».
історія і правила американського футболу
історія і правила американського футболуВідповісти