Агресія у дитини

Безкоштовна консультація дитячого психолога -
запитуй, читай , відповідай, коментуй.
Відповісти
Аватар користувача

Topic author
MarchWIN
Користувач
Користувач
Повідомлень: 19
З нами з: 24 серпня 2013 10:31

Агресія у дитини

#1

Повідомлення MarchWIN »

Доброго дня!
Підкажіть як боротися з агресією дитини.
У мене 2 старших близнюка, зараз їм 3 роки і 4 місяці, характери стали зовсім різні, у одного з них стала проявлятися сильна агресія і злість.
Підозрюю, що це сталося з появою молодшого братика. Весь час просить викинути його у вікно і каже що не любить, може штовхнути, ткнути його. Весь час гарчить. Це я розумію що ревнощі, що він сильно прив'язаний до мене. Тільки як боротися не знаю.
Ще сильно ображає і не любить бабусю. Може вдарити сильно, навіть якщо його сьогодні не лаяли ні за що (а мама у мене сувора), пам'ятає старі "образи". Практично кожні вихідні вони проводять у бабусі, тому я сильно переживаю, тк мама сильно їх любить і розбудовується до сліз.
Але зате у нас неймовірна любов до комах і тваринам. Всі букашечки хороші, кицю називає тільки як "дівчинка моя красива" :))
У садок ходити не любить. Щоранку вмовляє щоб залишили його будинку.
Останнім часом додалася дика любов до ігор у ай-пад. За вуха не відірвати. Навчився грати в складні ігри-бродилки, тепер здається ці ігри йому навіть сняться.

А другий близнюк навпроти, любить братика, повзає з ним по квартирі, чуть чуть грає, може поцілувати. Бабусю не ображає. До ай-паду такою дикою тяги не відчуває. У садок ходить нормально.

Не розумію як так по різному все? Адже виховуються і знаходяться в однакових умовах!
Відповідь:
Можливо, це "не любить бабусю. Може вдарити сильно," є відіграшем по відношенню до Вас. Коли він не може проявити свою агресію.
Хто з близнюків старший, хто молодший?

Олена, може бути у Вашому випадку "старший вважає себе обділеним!" повернути йому, що він може продовжувати вважати себе "нещасним" і продовжувати залишатися маленьким, а може навчитися з ЦІ ЖИТИ, щоб не витрачати енергію на образи (тому, що коли він думає про когось, ображається на когось, то про СЕБЯ забуває і виходить, що живе життям (молодшого братика) ... А ще він навіть може отримати вигоду з того, що він СТАРШИЙ: більше знає, вміє, може швидше навчитися і т.д. і молодшому може це показати ... навчити ...
А молодшому, що не завжди треба відчувати себе винуватим "навпаки завжди за нього заступається (навіть, якщо старший винен)". Що, можливо, хоча старший брат може вважати саме його винуватим, що він відняв "увагу, турботу мамину і т.д", але це було татове і мамине рішення. Ще може бути, що він також може ЗАЗДРИТИ старшому, тому, що він старший, але приховувати це ... Тому, що в такій ситуації вигідніше бути слухняним і вибачливим.


Відповісти