у якому віці малюк починає розуміти заборону ні і не можна?

Безкоштовна консультація дитячого психолога -
запитуй, читай , відповідай, коментуй.
Відповісти
Аватар користувача

Topic author
MarchWIN
Користувач
Користувач
Повідомлень: 16
З нами з: 24 серпня 2013 10:31

у якому віці малюк починає розуміти заборону ні і не можна?

#1

Повідомлення MarchWIN »

Питання:
Питання до вище заданого питання напевно про дитячі істерики. Але як то обговорити хотілося окремо (здивований)
Кажеш немає, а робить все одно по іншому ... говориш не можна, бере без попиту .. що робити?
Або ми неправильно що то робимо?

Відповідб:
Справді, важливий вік. Розуміють досить рано, коли ще активної мови навіть немає, умовно - десь поруч з роком, а от контролювати себе в різному ступені всі люди вчаться все своє дитинство, в деяких моментах і в підлітковому віці, а щось і дорослий не в змозі здійснити повністю, але це якщо глобально.

Якщо говорити про дітей, вони дуже важко переносять заборони, до яких і відносяться немає і не можна, тому завжди, за винятком трьох пунктів, логічніше не забороняти, а надавати альтернативу і пояснення. Ребенки, особливо маленькі, не завжди цю альтернативу приймають, однак у них з'являється свобода вибору і можливість поміркувати над перспективами, а цьому потрібно вчити з раннього віку (природно, про перспективи попереджає дорослий, оскільки він вже вміє передбачати результати).
Пункти заборон однозначних:
1.Прічіненіе шкоди своєму здоров'ю та життю
2.Прічіненіе шкоди здоров'ю та життю іншої людини (і тварини)
3.Прічіненіе шкоди матеріальним цінностям

У будь-якому випадку потрібно з дитиною обговорювати забороняються моменти, домовлятися про заходи покарання у разі запретонарушенія, ну і карати відповідно до обіцянок, щоб не бути пустими. Важливо, щоб покарання було пропорційним (сидимо довго в гостях - менше гуляємо, наприклад). Ну і треба пам'ятати, що за свої обіцянки дитина починає відповідати в міру дорослішання (через особливості дозрівання психіки), а от Ваше ставлення йому важливо побачити в будь-якому віці.

Те, що дитина особливо наполегливо намагається без попиту взяти, якщо воно важливе для Вас, перекладаємо в недоступне місце (язичек), у дорослих теж є право на виключно свої речі.Відповісти