Сторінка 1 з 1

Дитина не хоче додому

Додано: 26 серпня 2013 15:03
Vitalina_453
Проблема не моя ... але проблема всередині нашої сім'ї точне у моєї сестри є дочка Даша (8років) вона ходить до школи .. в 1 клас .. додому не приходить йде гуляти з дівчатками подружка до них додому ...


Чи не прідупреждает ... сидить буває до 21 вечора .. а всі навколо бігають її шукають ...
Мама Даші моя сестра .. лає її .. ставить в кут .. піддає по п'ятій точці ... і т.д.. Лає вообщем ...
і все одно дитина поступає по своєму ... 8 (((
Прокоментуйте плз ..

Відповідь:
У 8 років діти вже цілком самостійні, вони вже багато за що можуть відповідати, можуть певною мірою контролювати свої вчинки, проте це не робить їх дорослими і відповідальними в повній мірі. Участь батьків для них дуже важливо, як і увага, якої, швидше за все, в даному випадку недостатньо (воно, кастаті, що не усвідомлено, але компенсується дитиною: хоч по "п'ятій точці", хоч посварять, все-таки увагу звернуть).

Якщо є прагнення що-небудь змінити, потрібно запропонувати дитині альтернативні варіанти: запрошувати подружок до себе (тільки заздалегідь обговорити, чим можна займатися), дозволити прогулянки до певного часу, навчити повідомляти батькам, де знаходиться і до якого часу (дзвінки, смс-ки , просто записки або домовлятися вранці (увечері) про плани на день), поговорити з мамами інших дівчаток, дізнатися телефони-адреси, щоб самим мати можливість повідомити або дізнатися, де діти. Саме в цьому процесі важливе - пояснити дитині вигоди, які він отримає при цьому: мама зможе час, який витрачається на пошуки присвятити спільним прогулянкам, цікавим справах, заходам; до Даші будуть серйозніше ставитися і їй буде дозволено, як дорослої ..... (Щось дуже актуальне для неї); її не шльопати і карати, якщо вона навчиться попереджати, де знаходиться і повідомляти, якщо затримується.

Оскільки тут, ймовірно, поєднується кілька факторів, що впливають на поведінку племінниці, хотілося б уточнити, які відносини в сім'ї (між батьками і донькою), чи багато часу присвячують батьки дочки (спільні справи, прогулянки тощо), чи є у Даші можливість запрошувати подружок до себе? Більш детальна інформації дозволить дати конкретні рекомендації.