Млюк такий не типовий ...

Безкоштовна консультація дитячого психолога -
запитуй, читай , відповідай, коментуй.
Відповісти

Topic author
Vitalina_453
Користувач
Користувач
Повідомлень: 13
З нами з: 26 серпня 2013 10:24

Млюк такий не типовий ...

#1

Повідомлення Vitalina_453 »

Більше тижня тому залишила я Мішу з бабусею. Треба було мені з'їздити. Раніше залишався він без проблем, а тут ось почав цеплятся за мене і начебто погоджувався залишитися, та як то не впевнено. Коли я одяглася і сказала поки він вибухнув ревом, помітуя наша розмова, про те що через 10 хвилин він про мене забуде, рішуче попрощалася і пішла. Повернулася через годину. 40 хвилин з цього часу він психував, кричав, кидався в бабусю всім чим під руку попадалася. Бабуся терпляче спершу намагалася отвлеч, потім просто перечекати. У підсумку псих перейшов у гіркі сльози, які поступово вичерпалися. До мого приходу Мишко вже заспокоївся і малював. Все б нічого ... Через 3-4 дні мені треба було знову відлучиться на годину і залишити Мішу з бабусею. Коли бабуся до нас прийшла Міша просто моторошно розридався, вчепився в мене, ховався від неї ... Навіть підійти до неї не захотів: (У бабусі пердінфарктное: (Ми собралісьі поїхали разом, всю поїздку він демонстративно її ігнорував.
У них були чудові відносини, щоразу коли вона приходила він тягнув її за собою і весь час вони грали. Вона повинна була його і годувати й одягати. А тут ось ні в яку ... Жуть. Думала пройде. Минуло близько 2 тижнів, але досі реакція на бабусю саме така. Тобто не те що б залишити його тепер не можна, він просто її не сприймає: (
Допоможіть! Справа навіть не в тому щоб його тепер з ким то залишити. Я вже змирилася, з тим що схоже він і на роботу зі мною піде, але от як встановити стосунки???

Відповідь№1 :
А у нас было подобное. Бабушка приходила - играли вместе, все было классно, но вот как только сопоставил - пришла бабушка и мама ушла - начались капризы, просьбы взять с собой, ругань и слезы. Я на время прекратила уходы, бабушка приходила - занимались вместе чем-нибудь, хотя Арик около месяца был настороже, вдруг куда сорвусь... А потом опять начала твердо и спокойно уходить - вначале мусор выбросить на пять минут, потом в магазин на побольше, потом на работу. Были слезы, и не раз, может у меня сердце жесткое? И после первых слез все надо было кинуть? Ну а как работа? Да и разве я хочу, чтоб мой сын всю жизнь за мамку цеплялся, искал уверенности не в себе а во мне? Словом я твердо поверила, что все-равно все наладится...

Ну так, зчіплюються зуби і дзвонила кожні п'ять хвилин з б'ється як пташеня серцем, і не твердо впевнена, що відразу все стало добре, може мама мене і втішала. Але я щоразу говорила Аріку - йду на роботу (в магазин, у справах), мамі треба заробляти грошики, і я обов'язково повернуся. Не скажу що скоро, не впевнена що пам'ятаю термін, але почав Арік розуміти куди я йду, коли я приходжу. Думаю зараз вже майже він готовий бути без мене тривалий час. Правда інше питання - я ще не готова не бачити його кожен день по вісім годин :)

Відповідь№2 :
Як і з багатьма дитячими проблемами - треба просто перечекати, перетерпіти. зараз у вас один з найскладніших віків, коли дитина починає добре усвідомлювати своє "я", своє місце в світі, відносини перевіряти, причому сам часом не знає, що саме йому треба, не завжди ще може сказати (немає достатнього словникового запасу ще) , що йому не подобається. що його турбує.
Нас зараз більше трьох і найчастіше ми можемо домовитися з Митею. якщо сказали, чтомама прийде вранці, то досить спокійно лягає спати, а якщо я прийду сьогодні, але пізно, то буде лежати тихенько в ліжечку і чекати мене, ну а як толко побачить, відразу міцно засинає.
Хоча до моєї мами ще їздить з обережністю (так раніше виходило, що якщо ми їдемо до моїх родітелеям, то найчастіше, сина там залишали ночувати), але на своїй території їй завжди радий.
PinkPanther, мені здається, що Агат хороший рада дає, запрошуй бабусю, але нікуди не йди, разом проводите час і Міщан заспокоїться, а потім він ще чуйний підросте і більше убдет розуміти і довіряти всім і знову можна буде намагатися залишати його.
До речі, якщо синові даю вибір або садок, чи вихідний з бабусею і дідусем, то він вибирає вихідний, при цьому іноді, дуже рідко, може вранці рев влаштувати і не відпускати мене на роботу - тікаю в чому не попадя, на сходовому майданчику одягаюся ( один раз навіть босоніж і чоботи в руках), але заспокоюється відразу, як толко розуміє. що мама пішла і його 2фінт "не пройшов ....

Відповідь№3 :
"Чим впевненіше поводяться дорослі, тим більше впевнені вони у своїх силах і тим спокійніше і сприймають їх діти те, що необхідно сприйняти" Хто сказав - не пам'ятаю, досить мудро, але працює :)

Завжди, в будь-якій ситуації, пояснюємо дитині спокійно причини свого вчинку, його реакцію, наслідки його реакції і альтернативу. Чим раніше і впевненіше про це говоримо, тим раніше прийдемо до угоди. Дуже важливо при цьому не лякатися своїх потреб і бажань (у всякої мами в якийсь час виникає досить вагома причина залишити дитину), і, головне, кожен раз пояснювати що трапилося і чому дитина так себе почував і вів. При цьому обов'язково уточнюємо, що було б приємно побачити в підсумку мамі.

Приблизно Агат написала, що буде відбуватися, і Баги теж. Швидше за все, у кожної мами, у якої дитині за 2,5-3роки своя подібна історія є.

Але про всяк випадок приблизна схема (знову ж уточнюю, з кожною дитиною відчути ньюанси може тільки мама):
Зайка, ти дуже підріс, багато чого вмієш тепер, став дуже самостійним, у тебе є багато справ, які дуже важливі. Ти знаєш, що і у мене є багато справ, які дуже важливі (треба купити для нас ..., треба грошики заробляти ..., треба допомогти ... і т.п.). Ми можемо з тобою зробити так: я беру тебе з собою, і ти працюєш зі мною, але там ... (розписуємо реальні незручності, які дитина зазнає, що не лякаємо, а пояснюємо реально), АБО ти можеш залишитися вдома, тоді я зроблю все швидше і зможу повернутися раніше, але треба вирішити, з ким тобі сидіти, адже одного я тебе поки залишити не можу. У цей час з тобою може посидіти бабуся, і ти з нею зможеш зробити (розписуємо реальні справи і засоби до виконання), або я можу відвести тебе в ... (Типу групи короткотривалого перебування), але там ... (Описуємо). Що тобі більше подобається? (Обговорюємо і приходимо до висновків). А потім говоримо, що мама буде дуже рада, якщо Зайка посидить з бабусею і простежить за тим, щоб їй було зручно (приємно, весело і т.п.), а якщо раптом захочеться посваритися і поплакати, то можна, але варто спочатку пояснити бабусі, що Зайка просто засмучений, і не на бабусю сердиться, а просто хоче поплакати. (І бабусю теж попереджаємо - що домовилися, що плакати можна, і це нормально).
Можуть і тут бути варіанти реакцій, знову ж говоримо дитині, ТАК, РОЗУМІЮ ТЕБЕ, ТИ ЗАРАЗ реагуєш ТАК, БО ... Але з часом дитина сама починає о'ясняется, чому для мами важлива її робота і спокійно проводжає біля порогу.

Розумію, що суха теорія мало гріє, але це один з найлегших шляхів научться жити автономно один від одного і не перестати любити всіх родичів ;)

У кожному разі, легких шляхів, звичайно, немає, але завжди можна знайти оптимальний.


Відповісти